Blog
Janke Post
Igor Janke
Igor Janke były dziennikarz
313 obserwujących 879 notek 3724594 odsłony
Igor Janke, 20 czerwca 2010 r.

Szokująca różnica wyników badań/update2

UPADATE 2: Pierwsze prawdziwe wyniki podane o pólnocy - 16 procent głosujacych:

Komorowski – 39,69

Kaczyński – 37,68

Napieralski – 13,94

Jeszcze inacze niz badania. Ale pamietajmy, że to wyniki zapewne z mniejszych okręgów, gdzie dało sie szybciej policzyc głosów. W dużych okręgach wyniki moga być lepsze dla Komorowskiego. Zobaczymy, co przyniesie ranek. Trzeba będzie te róznice dokłądnie wyjasnić.

 

 

UPDATE: 21.00 Słyszałem z dwóch źródeł, że  OBOP, ktory robił exit polls dla TVP przed ogłoszeniem o 20.00 dokonał przeszacowania wyników biorąc pod uwagę możliwy efekt "poprawności politycznej". Czy trafił? Bliższe prawdy będa szacunki podane o 23. godz.  - będą wtedy znane cząstkowe wyniki prawdziwego głosowania.

20.10 Kompletna dezorientacja . Ogromne różnice między wynikami badań dla TVP i dla TVN. Jeszcze nigdy ośrodki tak bardzo nie różniły się między sobą. To zupełnie inne wyniki. Wynik exit polls dla TVP (40:35) nie oznacza nic. Trochę wygrał Komorowski, ale tyle niewiele. Ma dziś większe szanse, ale nic nie jest przesądzone. Wynik dla TVN – sondaż SMG/KRC jest dużo bardziej korzystny dla Komorowskiego. 45 do 33 to duża przewaga. To jest bardzo dziwne. Przez cały dzień miałem przecieki z wszystkich ośrodków, które pokazywały rosnąca przewagę Komorowskiego. Ogłoszony wynik jest znacznie gorszy dla kandydata Platformy niż można było się spodziewać w ostatnich godzinach. O co chodzi? Bardzo ciekawe.

Albo gdzieś popełniono wielki błąd, albo, .. albo nie wiem co. To szokujące.  Na razie tyle

 

 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

prezes niezależnego think tanku Instytut Wolności, www.instytutwolnosci.pl, partner w firmie doradczej Bridge, współwłaściciel Salonu24.pl

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Tagi

Tematy w dziale